Domain Kayıt Firmaları

Domain Firmaları

Son zamanlarda neredeyse her gün yeni web master arkadaşlar web dünyasına merhaba demektedir.  Bunun haricinde bu işleri iyi takip eden kişiler ise, değerli domainleri alarak satma konusunda da ticaret faaliyetlerini sürdürmektedir. Aynı zamanda büyük ilgi ve heves ile alınan domainlere kurulan web siteleri ilgisizlikten internet ortamında adeta bir çöplük oluşturabilmektedir. Bu süreçte domain firmalarının da kalitesi, popülerliği, uygun fiyat olması ve indirim kampanyalarına göre tercih sebebi olabilmektedir.  Ülkemizde domain alınabilecek birçok kaliteli firmanın bulunması bazı kişilere göre eksik görülen noktaları sebebiyle, yurtdışı domain firmalarını da tercih etmektedir.

Godaddy ’den Domain Almak

Başta ülkemizde olmak üzere tüm Dünya’da en çok tercih edilen alan adı firmalarından birisidir. Godaddy domain alma konusunun haricinde Hosting hizmeti de vermektedir. Aynı zamanda bonkörlüğü ile de tanınmaktadır. İnternet paylaşım sitelerinde birçok indirim kodunu bulabilirsiniz. Ülkemizde Dolar üzerinden domain alınabilmektedir. Ortalama 10 $ olan bir domain, 30 TL’ye tekabül etmektedir. İndirim uygulanması durumunda 3 – 5 TL’ye kadar düşmektedir. Aynı zamanda ilk domain alışverişinde değil, yenilemelerde ve hosting’lerde de birçok indirim kodunu rahatlıkla bulabilirsiniz. Tercih edilebilir bir firmadır. Türkçe dil desteğinin sağlaması da tercih edilmesi arasındadır. Üstelik yardıma ihtiyacınız olduğunda, teknik personeller anında açtığınız ‘’ ticket ‘’ çağrısına cevap vererek kesin çözüm sağlamaktadırlar.

 

domainkayit

1and1’den Domain Almak

Aynı şekilde Dünya genelinde hizmet veren, uzun yıllardır piyasada olan bir firmadır. Ülkemizde de sıkılıkla tercih edilmektedir. Türkçe dil desteği olmamasından dolayı bazı kullanıcılar tarafından tercih edilmez. Yine kampanyaları ile ünlü bir firma olduğu biliniyor. Firmanın yapmış olduğu kampanyalar takip edildiğinde çok ucuz fiyatlara domain alabilirsiniz.

İsimtescil ’den Domain Almak

İlk başlangıçlarda tercih edilen Türkiye’nin en büyük domain firmaları arasında olduğu bir gerçektir. Web sitesi ile uğraşan kişilerin mutlaka uğradığı yerdir. Domain almayan kişiler bile domain sorgulama işlerini buradan gerçekleştirir. İsimtescil ‘den domain almak dolar üzerinden gerçekleştirilmektedir. Türkiye’de uzun yıllardır domain ve Hosting hizmeti veren bu firma oldukça popüler bir firmadır. İndirim kampanyaları bulunmadığı için, kampanya ile domain almak isteyenler tarafından tercih edilmez. Destek konusunda ise sınıfta kaldığını söylemeden etmek olmaz. Domain ya da Hosting ile ilgili olan sorunlarınızda kesin sonuca varamadan açmış olduğunuz destek çağrısı kapatılabilir. Sonra yeniden talep oluşturarak bu sorunum çözümlenmedi şeklinde kızarak cümleye başlayabilirsiniz.Özellikle son dönem oluşan sıkıntılardan dolayı firmada ciddi sorunlar ortaya çıktı ve çoğu kişi bu firmadan domainlerini farklı firmalara taşıdı.Mevcut durumda kullanılmasını önermiyoruz.Eğer domain taşıma ve farklı alan adı sıkıntılarınızın olduğunu düşünüyorsanız ICANN üzerinden şikayet dilekçesi oluştura bilirsiniz.

Yöncü Bilişim’den Domain Almak

Basit ve kolay bir domain kontrol paneli vardır. Yazılımsal ve tasarım olarak kendisini geliştirmemesiyle tanınır. Firmanın sitesini oluşturduğu tarihten bu yana hala aynı tasarımlı olması birçok forumda konu olarak ele alınmıştır. Düşecek olan domainleri kontrol etme konusunda olumlu bir destek vermektedir. Birçok domain avcısı olarak nitelendirebileceğimiz kişilerce sıklıkla takip edilmektedir.Firma üzerinden domain sorgulama işlemini önermiyoruz,çunki sorguladığınız boşta olan domainin yaptığınız sorgulamadan sonra farklı kişiler tarafından alınma ihtimali yüksektir.Firmanın bu özelliği özellikle son dönemlerde çok dikkat çekmeye başladığı için çoğu kullanıcısı bu durumdan muzdarip olduğunu çeşitli platformlarda dile getirmeye başlamış durumda. Genel olarak kullanılması tavsiye edilen firmalar arasındadır. Teknik problemlerde anında olumlu destek alabilirsiniz.

Sizler de domain ve hosting sağlayıcı olarak kullandığınız firmaları bize ileterek olumlu olumsuz yönlerini yaza bilir fikirlerinizi belirte bilirsiniz.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir